Gülüş Tasarımı

Dijital dünya her alanda olduğu gibi diş hekimliğine de çok hızlı bir giriş yapmıştır ve dijital diş hekimliği günden güne kendini geliştirmekte olup artık teşhis ve planlamadan sonra artık tedavi aşamasında da yaygın olarak kullanılmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Dudak istirahat konumunda iken güldüğümüzde dişin ne kadar görüneceği belirlenir. İstirahat konumunda 1-2 mm görünmesi ideal olandır. Güldüğümüzde ise üst dişlerimizin tamamının görünmesi ve diş etlerimizin 1 – 2 mm görünmesi estetik olandır. Bu durumda pembe estetik dediğimiz diş eti seviyeleri ve simetrileri devreye girer. Sadece dişleri planlamak yeterli olmaz. Estetik olması için dişlerin altın orana yakın olması gerekir. Çok uzun veya çok kısa olmaması için ölçümler yapılıp enleri ve boyları hesaplanır. Proporsiyonlar da önemlidir. Yani örnek olarak santral dişinizin, köpek dişimize orantısı gibi. Alt dudak kavisine paralel gülüş kavisi oluşturmak için önceden hesaplanan miktarlarda diş görünümü önden arkaya kısalır. Orta hat konumu ve açısı ayarlanır. Orta hattın konumunu her zaman değiştiremeyiz. Ancak açısını yüzün uzun eksenine paralel yapmamız gerekir. Yoksa dişler örnek olarak sağdan sola doğru uzayan bir şekilde görünebilir. Yüzünüzün şekline göre daha keskin veya oval hatlı kalıplar seçilir.

Dijital Gülüş Tasarımı

Günümüzde bu uygulamalar dijital olarak yapılabilmektedir. Alınan fotoğraflarla ölçüler, bilgisayara aktarılıp, tüm bu hesaplamalar yapılabilir. Kliniğimizde MR. Coachman DSD protokolleri uygulanmaktadır.

RANDEVU İÇİN LÜTFEN İLETİŞİME GEÇİN

Talep Ettiğiniz Hekimden Randevu Talebi İçin Bize Ulaşın

0312 330 55 56

Sohbeti Başlat
1
Merhaba, Dentangora'ya Hoşgeldiniz!
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?